سرویس و تعمیر موتورخانه در مشهد

خدمات تعمیر و سرویس موتور خانه در مشهد

اهمیت تعمیر و سرویس موتور خانه ها 

معمولا پس از نصب و راه اندازی موتورخانه با توجه به اینکه در حالت عادی عملکرد مطلوبی داشته و جلوی دید همه نیستند، توجهی به آنها نمی شود. زمانی که موتورخانه خراب می شود و در نتیجه آن، سیستم آب گرم به مشکل خورده و یا گرمایش و یا سرمایش ساختمان دچار مشکل می شود، ارزش واقعی و میزان تاثیر گذاری آن در آسایش و رفاه  زندگی مشخص می شود.

نحوه تعمیر و سرویس موتور خانه ها

هر موتورخانه گرمایشی یا سرمایشی، بعد از نصب، راه اندازی و استقرار، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. نگهداری و تعمیر موتورخانه شامل موارد زیادی چون چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه، تعویض و تعمیر بویلر و … می‌شود. برای برخی مجموعه‌های مختلف مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و صنعتی که از موتورخانه‌هایی با ظرفیت بالاتر استفاده می‌شود، معمولا برای تعمیر و سرویس، فردی متخصص امور تاسیساتی همیشه در محل حاضر است تا در صورت وقوع هر نوع مشکل، بتواند آن را مدیریت کند اما در موتورخانه‌های کوچک منازل، معمولا تعمیر و نگهداری با جزئیات کمتری همراه است و تکنسین تاسیساتی یا تعمیر کار، برای تعمیر یا تعویض یک قطعه در محل حضور پیدا می کند.

خدمات تعمیر و سرویس موتور خانه در مشهد

عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر موتورخانه

میزان هزینه نگهداری موتورخانه با عوامل متفاوتی بستگی دارد که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

  • قدمت موتورخانه: هر چه سن موتورخانه و تجهیزات آن بالاتر باشد، نیاز به نگهداری و توجه بیشتری است.
  • حجم موتورخانه: هر چه مقدار تجهیزات موتورخانه بیشتر باشد، قاعدتا دوره های سرویس و حجم کار نگهداری بالاتر می رود.
  • نگهداری های گذشته: در صورتی که قبل ما، شخص دلسوز دیگری در موتورخانه کار می کرده است، باعث می شود که کار نفر بعد راحت تر شود.
  • میزان سرکشی ها: با توجه به نیاز کافرما و کاربری ساختمان، میزان سرکشی ها متفاوت است. ساختمانی تنها نیاز به سرکشی ماهانه دارد و ساختمان دیگری به صورت هفتگی و یک ساختمان نیاز به حضور دائمی یک یا چند نفر در موتورخانه دارد که با توجه به نیاز کارفرما هزینه نگهداری موتورخانه متفاوت است.
از کجا بفهمیم موتورخانه نیاز به تعمیر دارد

یکی از مهم ترین نکات در هر خانه ای آشنایی با علائم خرابی سیستم گرمایشی و سرمایشی است. در ادامه به برخی از این علائم اشاره میکنیم. که با دیدن هر یک از این علائم کافیست به یک سرویس کار متخصص موتور خانه اطلاع دهید.

  • افزایش مبلغ قبض برق
  • ترموستات به خوبی و راحت کار نمی کند
  • طول عمر 20-16 سال : میانگین طول عمر کوره
  • شنیدن صداهای عجیب و غریب
  • به درستی و کیفیت قبل کار نمی کند.
سرویس و نگهداری موتور خانه با فن باز

نگهداری و سرویس  و تعمیر موتورخانه و تخصص و مهارت خود را می خواهد چرا که اگر تعمیرات موتورخانه را به افراد غیر متخصص بسپارید گاهی نه تنها مشکل را حل نمی کنند بلکه علاوه بر صرف زمان بیشتر هزینه های اضافی و سنگینی را برای شما به همراه خواهد داشت پس کار را به کاردان بسپارید و به سادگی و در کوتاه ترین زمان با مجموعه فن باز تماس بگیرید. شرکت خدمات آنلاین فن باز با متخصصینی  خبره و کار درست آماده خدمت به مشتریان خوب مشهدی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *