نظافت راه پله در سجاد مشهد

شرکت نظافت راه پله در سجاد مشهد

دفتر نظافت راه پله در سجاد مشهد

خدمات نظافت راه پله در سجاد مشهد

کارگر نظافت راه پله در سجاد مشهد
نظافت راه پله و پارکینگ در سجاد مشهد

اهمیت نظافت راه پله و مشاعات در سجاد مشهد

نظافت پله‌ها یکی از سرویس‌های حیاطی برای منازل مسکونی و مکان‌های اداری به شمار می‌رود. تفاوتی نمی‌کند شما در یک ساختمان دو طبقه تک واحدی سکونت دارید یا در یک مجتمع صد و چند واحدی اداری مشغول به کار هستید؛ چرا که در هر حال به نظافت انواع راه پله نیاز دارید.

افراد بسیار کمی فرصت دارند خودشان نظافت راه پله ساختمان مسکونی را به صورت دوره‌ای و مرتب انجام دهند. ممکن است شما چند بار فرصت کنید مقابل واحدتان را نظافت کنید اما بسیار بعید است که وقت داشته باشید نظافت راه پله ساختمان اداری و تجاری یا نظافت ساختمان خود را خودتان به صورت اصولی انجام دهید.

شرکت‌های خدماتی نظافتی مختلف به دلیل همین نیازِ مبرم و مداوم، به شرکت‌های پرکار تبدیل شده‌اند. نظافت راه پله و پارکینگ یک سرویس بسیار مهم و دائمی به شمار می‌رود. برای همه ساکنان یک ساختمان مهم است که بتوانند حداقل هفته‌ای یک بار از سرویس نظافت مشاعات استفاده کنند.

آشنا نبودن با اصول و قواعد نظافت مشاعات و همچنین قیمت نظافت راه پله و پارکینگ موجب می‌شود که نتوانید سرویس مقرون به صرفه و مناسبی دریافت کنید.

 

نظافت راه پله و مشاعات شامل چه مواردی می شود؟

بر اساس استاندارد های پذیرفته شده توسط شرکت های خدماتی و مشتریان،یک سرویس نظافت راه پله و مشاعات استاندارد شمال نظافت اصولی بخش های زیر است:

نظافت کابین آسانسور در سجاد مشهد

کابین آسانسور و دکمه‌هایش خصوصا در دوران شیوع بیماری‌های همه‌گیر مانند کرونا اهمیت دوچندان می‌یابد. این قسمت در معرض لمس تمام ساکنین آپارتمان است و بهتر است حتما آن را نظافت کرد.

 

نظافت راهرو و محوطه در سجاد مشهد

راهروی ساختمان نیز بخش دیگر نظافت راه پله و مشاعات است. حتما به این نکته توجه داشته باشید که نظافت راهرو و محوطه شامل نظافت استاندارد این محیط‌هاست. برای مثال انتقال وسایل موجود در راه پله‌ها یا تمیز کردن مواد شیمیایی احتمالی که در پارکینگ وجود دارد، جزو سرویس اولیه به شمار نمی‌رود. بهتر است قبل از آغاز به کار با نظافتچی درباره مسائلی که فکر می‌کنید ممکن است جزو این موارد باشند صحبت کنید. در صورت نیاز قبل از اعزام نظافتچی می‌توانید این موارد را با شرکت خدماتی نظافتی هماهنگ کنید. همچنین در صورتی که فکر می‌کنید انجام سرویسی نیاز به استفاده از مواد شوینده خاص دارد، بهتر است این مورد را هم با شرکت خدماتی در میان بگذارید.

 

تمیز کردن نرده‌ها در سجاد مشهد

همانطور که در بالا گفته شد برای تمیزکردن نرده‌ها نیز می‌توانید از نظافتچی خود بخواهید که این قسمت را فراموش نکند و حتما آن را با مواد تمیزکننده پاک کند. این قسمت نیز در معرض لمس و دست خوردن افراد ساکن در اپارتمان قرار دارد.

 

نظافت پشت بام در سجاد مشهد

نظافت پشت بام که به صورت مترمربعی حساب می‌شود، می‌تواند شامل جارو کردن و شستن پشت بام باشد. بهتر است پس از هر تغییر فصل این کار را انجام دهید تا گرد و خاک و آشغال‌های ریزی که روی کف پشت بام وجود دارند، موجب گرفتگی چاه و عدم تخلیه آب باران و برف نشوند. در غیر این صورت آب جمع شده در پشت بام به سقف نم داده و موجب هزینه‌های اضافی می‌شود.

 

تمیز کردن شیشه‌های راهرو در سجاد مشهد

در اینجا منظور از شیشه‌ها، بخش داخلی آن‌هاست. تمیز کردن بخش خارجی شیشه‌ها یک سرویس تخصصی است که ممکن است به دلیل ارتفاع بالا یا شرایط دیگر نیاز به وسایل و ابزار ویژه داشته باشد.

 

نظافت درب‌های ورودی در سجاد مشهد

نظافت درب‌های ورودی نیز از وظایف نظافتچی ساختمان است. می‌توانید در صورت لزوم از او بخواهید که درب ورودی را با شلنگ آب کامل تمیز کند یا اینکه با دستمالی نمدار تمام قسمت‌های آن را تمیز کند.

 

تمیز کردن کلید پریزها در سجاد مشهد

کلید و پریزها نیز از دیگر بخش‌هایی هستند که روزانه دست تعداد زیادی از افراد به آ‌ن‌ها می‌خورد و به مرور زمان گرد و خاک و چرک روی آن می‌نشیند. پس نظافت آن‌ها مهم است

 

مراحل و طریقه نظافت راه پله در سجاد مشهد

نظافت راه پله ساختمان و منازل معمولا از طبقات بالا شروع می شود و به پایین ادامه پیدا می کند تا سطوح مجددا کثیف نشود. نظافت راه پله ها باید حداقل یک بار در هفته انجام شود. اگر چه این عدد می تواند بسته به اندازه و تعداد همسایگان شما متفاوت باشد.

نحوه نظافت راه پله به این طریق است که شما باید ابتدا گرد و غبارها را پاک کنید. نظافت راه پله های منازل و ساختمان ها باید با از بین بردن گرد و غبار با کمک جاروبرقی یا هر دستگاه مشابه دیگر انجام شود. بهترین روش این است که از بالاترین طبقه شروع کنید و به سمت پایین ادامه دهید تا از کثیف شدن دوباره جلوگیری کنید. فراموش نکنید که جنس پله ها محصولاتی که برای تمیز کردن استفاده می کنید را محدود می کند. به طور مثال اگر پله های چوبی دارید باید از پارچه مرطوب برای تمیز کردن استفاده نکنید.

مرحله بعدی تمیز کردن خود پله ها است. این مرحله شامل پاکسازی پله ها از بالا به پایین است و شما باید اطمینان پیدا کنید که هر گونه آلودگی را از بین برده اید. به یاد داشته باشید که مهمترین نکته در مورد تمیز کردن پله ها و راهروها این است که در ساعاتی انجام شود که هیچ کس در حال رفت و آمد در راه پله ها نمی باشد؛ چون در غیر این صورت زحمات شما هدر خواهد رفت.

 

 نظافت راه پله فرش شده با دستگاه جاروبرقی در سجاد مشهد

استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن پله های فرش شده احتمالا کارآمدترین روش است. برای انجام این کار مراحل زیر را باید دنبال کنید:

فیلتر دستگاه خود را بررسی کنید

همیشه قبل از جارو کشیدن پله ها یا هر ناحیه دیگر، فیلتر گرد و غبار آن را حتما بررسی کنید تا از پاک شدن گرد و غبارها اطمینان حاصل کنید. فیلتر ار تعویض کنید یا محتوای موجود را در سطل زباله خالی کنید.

اشیاء بزرگ را با دست بردارید

اشیاء بزرگی مانند اسباب بازی، بقایای کاغذ یا هز چیز دیگری ممکن است در لوله جاروبرقی گیر کند؛ پس آنها را بردارید. همچنین مطمئن شوید که کابل جاروبرقی را به اندزاه کافی بیرون آورده اید که کشیده نشود. بعد از بالای پله ها شروع کنید و هر پله را جارو بکشید. جاوربرقی را به صورت عمودی عقب و جلو کنید و از سمت چپ شروع کنید و از پله ها پایین بروید تا به پایین ترین پله می رسید.

در صورت نیاز سری جاروبرقی را عوض کنید

شما می توانید سری جاروبرقی را عوض کنید و دوباره از بالاترین پله ها شروع کنید و با استفاده از سری جدید از چپ به راست پله ها و گوشه ها را جارو بکشید تا هر گونه گرد و غبار جمع شده را از بین ببرید.

از بخارشوی یا فرش شوی استفاده کنید

در مرحله بعد، می توانید با استفاده از بخار شوی و یا محلول شستشوی فرشی که در ماشین فرش شوی ریخته اید به تمیز کردن ادامه دهید. از بالای پله ها شروع کنید و با یک حرکت عقب و جلو فرش روی هر پله را تمیز کنید. شما باید از سمت چپ به راست حرکت کنید. بعد از رسیدن به پایین پله ها حدود 20 تا 30 دقیقه به فرش فرصت دهید تا خشک شود.

 

نظافت راه پله های ساختمان بدون دستگاه جاروبرقی در سجاد مشهد

در ادامه ما نحوه تمیز کردن راه پله های دارای فرش را برای کسانی که دستگاه ندارند توضیح خواهیم داد:

نحوه نظافت راه پله فرش شده با سرکه

یک روش نظافت راه پله ارزان این است که با استفاده از سرکه پله های فرش شده خود را تمیز کنید.

وسایل مورد نیاز نظافت راه پله

سطل
زانوبند
سرکه سفید سه چهارم فنجان
برس
پارچه یا حوله خشک
آب گرم

زانوبندهای را ببندید، سطل خود را بک یک چهارم فنجان سرکه سفید و یک لیتر آب پر کنید. بعد برس خود را به محلول سرکه آغشته کنید و از بالای پله ها شروع کنید و هر پله را برس بکشید. محلول را با استفاده از حرکات دایره ای، عمودی یا افقی به فرش بمالید و اطمینان حاصل کنید که محلول به طور کامل به الیاف فرش نفوذ کرده است. اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی از مخلوط را روی برس دارید اما نه آنقدر که فرش را خیس کنید (چون باعث کپک زدن و خشک شدن طولانی مدت آن می شود).

بعد از اینکه به پایین پله ها رسیدید؛ سطل حاوی محلول را خالی کرده و آن را با آب خنک تازه پر کنید. حوله خشک خود را در سطل قرار دهید و بعد از گرفتن آب اضافی از آن برای پاک کردن فرش روی پله ها استفاده کنید. حتمالا حوله را کاملا بچلانید. شما حتی می توانید از یک فن یا پنکه برای خشک شدن فرش ها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بوی سرکه ای که استفاده کرده اید می تواند تا 1 ساعت در فضا پخش شود؛ با باز گذاشتن پنجره ها می توانید به عوض شدن هوا کمک کنید.

 

نحوه نظافت راه پله فرش شده با جوش شیرین در سجاد مشهد

یک روش نظافت راه پله ارزان دیگر استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین یکی دیگر از مواد طبیعی و ارزان قیمت است که اگر دستگاه تمیز کننده فرش ندارید می تواند به شما کمک کند. جوش شیرین نه تنها به درخشش فرش ها کمک می کند بلکه می تواند لکه ها و بوهای بد را هم از بین ببرد.

وسایل مورد نیاز نظافت راه پله

یک چهارم فنجان جوش شیرین
زانوبند
بطری اسپری
آب گرم
جوش شیرین یک پاک کننده فرش کاملا ساده است. کافیست که یک چهارم فنجان حوش شیرین را بردارید و آن را در یک بطری اسپری بریزید و با آب ولرم پر کنید. اطمینان حاصل کنید که بیش از یک چهرام فنجان جوش شیرین را استفاده نکرده اید؛ در غیر این صورت برای تمیز کردن فرش باید از وکیوم استفاده کنید. بعد از انجام این کار از بطری اسپری خود استفاده کنید و محلول را روی فرش پله ها بریزید. از پله بالا به پایین کار کنید و اجازه دهید محلول به مدت دو تا سه ساعت روی فرش بماند تا بوی بد و آلودگی ها از بین بروند.

اجازه دهید پله ها خشک شوند. نیازی به جارو کشیدن جوش شیرین نیست چون مقدار کمی از آن به راحتی در آب حل می شود. با این حال اگر شما نیاز به تمیز کردن لکه ها دارید؛ خیلی ساده جوش شیرین را روی لکه های فرش پله ها بپاشید؛ بعد محلول را روی آن اسپری کنید. اجازه دهید تا 30 دقیقه تا 1 ساعت فرش ها به همان صورت باقی بمانند و بعد آن را جارو بکشید و یا از یک حوله مرطوب استفاده کنید و محل را پاک کنید.

 

 پولیش سنگ راه پله در چند مرحله انجام می شود؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، پولیش سنگ ها یک کار تخصصی است و در مراحل جداگانه ای انجام می شود. شما می توانید این مراحل را هم برای تمیز کردن راه پله داخل واحد ها و هم برای بیرون واحد مورد استفاده قرار دهید. حالا بیایید نگاهی به این مراحل بیندازیم:

کل کف راه پله ها با مواد شوینده تمیز شده و همه آلودگی ها از سطوح آن تمیز می شود.
لازم است سطوح شسته شده کاملا خشک شده و برای اجرای پولیش آماده شود.
پس از خشک کردن سطوح نوبت به پخش مواد پولیش روی راه پله می رسد.
برای سابیدن سطوح راه پله با مواد پولیش دستگاه مخصوص آن را روشن کرده و روی تمامی سطوح راه پله می کشند.
پس از اینکه همه سطح راه پله با ماشین پولیش سابیده شد، باید با استفاده از دستمالی مرطوب روی راه پله را تمیز کرده و مجدد سابید.

این شما و این راه پله براق و تمیز!

 

چطور روی راه پله مرمر برق بیندازیم؟

فرقی نمی کند هدفتان از خواندن این مقاله تمیز کردن راه پله داخلی واحد باشد یا راه پله بیرونی ساختمان مسکونی، تجاری و … در هر صورت ممکن است بخواهید علاوه بر تمیز کردن روی راه پله را حسابی برق بندازید. برق انداختن روی دیگر سنگها معمولا نتیجه چندانی نخواهد داشت اما اگر سنگ راه پله شما نیز از جنس مرمر است باید با مراحلی که در ادامه این مطلب برای ایجاد ظاهری براق روی پله ها نوشته ایم آشنا شوید:

پله ها را به خوبی بشویید.

با استفاده از پارچه ای آغشته به گازوئیل سطح سنگ مرمر را بسابید تا همه خطوط و سفیدی های روی مرمر از بین برود.
اگر گازوئیل جواب نداد می توانید از خمیر تربانتین نیز برای تمیز کردن راه پله مرمر استفاده کنید.
بهتر است برای استفاده از این مواد نکات روی محصول مورد استفاده را بررسی کنید. البته بهترین کار کمک گرفتن از افراد متخصص برای تمیز کردن راه پله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *